1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Wnętrze jachtu

PDF Drukuj Email

Układ wnętrza jachtu całkowicie skoordynowany z bryłą jachtu, precyzyjnie wykorzystujący ukształtowanie pokładu i kadłuba. Dzięki takiemu podejściu do projektowania uzyskano bardzo wygodne i przestrzenne wnętrze. Założenie było proste, dwie dwuosobowe kabiny, mesa z wygodnymi kanapami i składanym dużym stołem opartym na obudowie skrzynki mieczowej, w mesie jako aneksy kambuz i stół nawigacyjny z siedziskiem dla nawigatora. We wnętrzu zwraca uwagę duża ilość miejsca w rejonie zejściówki.
Opisując wnętrze jachtu , od dziobu komora kotwiczna, dziobowa kabina z podwójną koją. Z dziobowej kabiny wyjście na pokład lukiem ewakuacyjnym zgodnym z „CE” Następna w kolejności mesa o wysokości maksymalnej 1,90m z dwiema symetrycznie rozmieszczonymi kanapami na prawej i lewej burcie, pośrodku oparty na obudowie skrzyni składany stolik masowy. Tapicerka koi, kanap w mesie, wykończenie burt wykonane z tkaniny zharmonizowanej  kolorystycznie z kolorem zabudowy meblarskiej.   
Do mesy można dostać się bezpośrednio z pokładu, kontakt zapewnia centralnie usytuowana zejściówka, pod którą mieści się komora silnikowa(w wersji z zabudowanym silnikiem). Na prawo od zejściówki kabina nawigacyjna, stół nawigacyjny, schowek na mapy. W sąsiedztwie stołu nawigacyjnego umieszczona jest tablica rozdzielcza instalacji elektrycznej oraz oddzielne oświetlenie stołu nawigacyjnego.
Na lewej burcie kambuz, wyposażony w dwupalnikową kuchenkę gazową. Blat szafek kambuzowych wykonany z odpornego na wysokie temperatury materiału „corean”. Przy stalowym zlewozmywaku chromowana armatura z zimną wodą (w wersji z zabudowanym silnikiem możliwa ciepła woda) . Pod dolnymi szafkami schowki oraz lodówka z dostępem od przodu. W górnych szafkach przegródki ułatwiające przechowane talerzy, szklanek itp. Wyposażenia kambuza dopełnia włącznik oświetlenia kambuza.
Dalej w kierunku rufy dwie symetrycznie rozmieszczone kabiny na lewej burcie dwuosobowa kabina , na prawej kabina sanitarna. Kabina sanitarna wyposażona w WC typu chemicznego, umywalkę i natrysk( możliwe wyposażenie jachtu w wc typ morski ze zbiornikiem na fekalia). Kabina sanitarna wykonana jako moduł z laminatu PS wraz z podłogą szafkami dolnymi i podłogą . Na podłodze kabiny WC przetłoczenie z odpływem wody z natrysku. Wyposażenie dopełniają chromowana armatura i górne szafki z lustrem.
Do wentylacji naturalnej kabiny rufowej i sanitarnej bulaje zamontowane w bocznych płaszczyznach kokpitu. Dalej w kierunku rufy dwie symetrycznie rozmieszczone bakisty , w prawoburtowej „gasbox”.  Przy samej rufie, dostępny przez luk w podłodze kokpitu obszerny achterpik. Generalnie w projektowaniu wnętrza jachtu położono nacisk na ergonomię, wszystkie zastosowane wymiary tworzą wysoki standard przestrzenny. Wysokości na jachcie w mesie i kabinach 1,7 -1,9m, bardzo wygodne koje 2,00m.